« zpět
admin »

Anežský klášter v Praze

od

Soukupová, Helena

obsah: Druhé rozšířené vydání výpravné publikace vychází v roce osmistého výročí narození zakladatelky kláštera. V úvodu je podrobný půdorys kláštera s výkladem. Dalších 10 kapitol pojednává o životě a bohaté činnosti Anežky České, seznamuje s dějinami františkánského řádu v Čechách, s dějinami, architekturou a stavebním vývojem kláštera, archeologickými výzkumy a rekonstrukcí v letech obnovy do současnosti, kdy je objekt využíván jako sídlo Národní galerie v Praze. Kniha je vybavena fotografiemi a obrázky, reprodukcemi listin, iluminovaných rukopisů, půdorysy, nákresy a plány. V závěru jsou poznámky, seznam 487 vyobrazení, prameny a literatura, letecké snímky, přehled dat, jmenný a místní rejstřík a resumé v angl., něm., fr. a ital.

další info: Helena Soukupová

vydání: Vyd. 2., Ve Vyšehradu 1. Praha: Vyšehrad, 2011. 461 s.


oddíl: umění

předmětová hesla: křesťanské světice; kláštery; kláštery klarisek; dominikánské kláštery; obnova a rekonstrukce památek; galerie; církevní památky; umělecké památky; křesťanství a kultura

předmětové kategorie: Architektura

žánry: monografie; fotografické publikace

Soukupová, Helena. Anežský klášter v Praze. Vyd. 2., Ve Vyšehradu 1. Praha: Vyšehrad, 2011. 461 s. ISBN 978-80-7429-012-1.