Velikonoční hymny

Efrém

obsah: Velikonoční hymny svatého Efréma Syrského (306-373) je soubor liturgické poezie složené na základě čtení z evangelií v době velikonoční. Nisibiský jáhen a sbormistr v nich rozjímá Kristovu Paschu, třídenní sled událostí od pesachové hostiny vpředvečer Velkého pátku Ježíšova utrpení a smrti na kříži až po noc Vzkříšení. Proto je také tato sbírka, pocházející z různých rukopisů, rozdělena do tří oddílů: O svátku nekvašených chlebů, O ukřižování a O vzkříšení. Nakladatelská anotace. Kráceno.

další info: Efrém Syrský ; ze syrštiny přeložila, úvodem a poznámkami opatřila Mlada Mikulicová ; básnický převod Vladimír Mikulica

vydání: Červený Kostelec: Pavel Mervart, 2020. 279 stran.

oddíl: teologie, liturgika

předmětová hesla: hymny; křesťanská poezie; liturgické texty; patristické texty; Pesach; ukřižování Ježíše Krista; zmrtvýchvstání Ježíše Krista; biblické citáty

předmětové kategorie: Liturgie. Křesťanské umění a symbolika. Duchovní život

žánry: duchovní hymny; kritická vydání; monografie

Efrém. Velikonoční hymny. Červený Kostelec: Pavel Mervart, 2020. 279 stran. ISBN 978-80-7465-426-8.