Lhotecká křížová cesta

obsah: Tohoto duchovního průvodce jednotlivými zastaveními křížové cesty - knihu, která je inspirujícím pozváním k meditaci a k modlitbě - vytvořila skupinka mladých kněží ve spolupráci s tehdejším duchovním správcem farnosti P. Vladimírem Rudolfem. Ve lhoteckém kostele Panny Marie Královny míru najdeme originální křížovou cestu, jejímž autorem je akademický sochař a jáhen Karel Stádník. Jedná se o jedinečné umělecké a duchovní dílo, vzniklé po pražském jaru a představující dějiny, osoby a události, které mají konkrétní vztah k Ježíšovým pašijím. Nakladadatelská anotace. Kráceno.

další info: přeložil Jaromír Amadeus Máša

vydání: V Tritonu vydání první. Praha: Stanislav Juhaňák - Triton, 2022. 71 stran.

oddíl: umění

předmětová hesla: křížové cesty; figurální plastiky; české sochařství; moderní sochařství; umělecké náměty; křížová cesta; utrpení Ježíše Krista; utrpení; katolické modlitby; křesťanská meditace; biblické citáty

předmětové kategorie: Liturgie. Křesťanské umění a symbolika. Duchovní život

žánry: pojednání; komentáře

Lhotecká křížová cesta. V Tritonu vydání první. Praha: Stanislav Juhaňák - Triton, 2022. 71 stran. ISBN 978-80-7684-014-0.