Carlo Acutis

Prévaux, Camille W. de

obsah: Kniha přibližuje komiksovou formou životní příběh blahoslaveného Carla Acutise (1991-2006), předčasně zesnulého katolického aktivisty a amatérského programátora. Nedávno blahoslavený „Boží ajťák“, jak se mu taky přezdívá, si během pár let získal srdce lidí po celém světě. Carlo Acutis (1991-2006) vyrůstal v Miláně, žil úplně normálně, měl spoustu zájmů jako jeho vrstevníci, jen vykazoval dost nezvyklý „tah na branku“, pokud šlo o víru v Krista a život podle evangelia. Jeho nenásilné svědectví přitáhlo k Bohu spoustu lidí, na prvním místě jeho rodiče, ale i řadu spolužáků či přátel, dokonce i několik hinduistů. Bylo mu teprve patnáct, když náhle zemřel na akutní leukémii. Nakladatelská anotace. Kráceno.

další info: scénář: Camille W. de Prévaux ; ilustrace: Fabrizio Russo ; z francouzského originálu Carlo Acutis ... přeložila Barbora Šlapáková

vydání: V Uhřicích: Doron, 2023. 48 stran.

předmětová hesla: křesťanští blahoslavení; programátoři; katolická víra; křesťanský život; křesťanská spiritualita; křesťanství a společnost

předmětové kategorie: Křesťanství. Křesťanská církev všeobecně. Eklesiologie; Literatura pro děti a mládež (naučná)

žánry: náboženské komiksy; biografické komiksy; publikace pro mládež

Prévaux, Camille W. de. Carlo Acutis. V Uhřicích: Doron, 2023. 48 stran. ISBN 978-80-7297-275-3.