Bůh a svět

víra a život v naší době

Benedikt

obsah: Probíraná témata se týkají víry a života v 21. století, zejména znamení víry, která se člověku moderní společnosti vzdalují, ale podle církevního učení vnášejí do světa Boha. Kniha shrnuje zásadní pravdy, vývoj a cestu křesťanské víry. Sděluje různé možnosti této cesty v kapitolách o Bohu, stvoření, člověku, zákonech a přikázání, lásce, o Ježíši Kristu, zjevení, cestě, naději, životě, o církvi, duchu, svátostech, obnově spirituality a světové církvi v budoucnu.

další info: Joseph kardinál Ratzinger ; rozhovor s Peterem Seewaldem ; [z německého originálu ... přeložila Daniela Blahutková]

vydání: Vyd. 1. Brno: Barrister & Principal, 2003. 313 s.

oddíl: teologie, liturgika

předmětová hesla: učení katolické církve; křesťanství a společnost; katolická víra

předmětové kategorie: Křesťanství. Křesťanská církev všeobecně. Eklesiologie

žánry: rozhovory

Benedikt. Bůh a svět: víra a život v naší době. Vyd. 1. Brno: Barrister & Principal, 2003. 313 s. ISBN 80-85947-88-9.