Čtyři vyznání

Říčan, Rudolf; Beblavý, Ján

obsah: Kniha zahrnuje první úplnou kritickou edici Čtyř pražských článků husitské revoluce, překlad Augsburského vyznání luterských církví, vydání vyznání Jednoty bratrské ve zpracování Komenského, překlad Druhého vyznání helvetského a vydání České konfese z r. 1575 s prvně přetištěnou bratrskou předmluvou. Úvodem jsou předeslána čtyři hlavní vyznání staré církve. (Podle úvodu.)

další info: [úvodní úvahy o vzájemné službě konfesí od Jana Beblavého a Rud. Říčana]

vydání: V Praze: Komenského evangelická fakulta bohoslovecká, 1951. 412 s.

oddíl: teologie, liturgika

předmětová hesla: reformované církve; vyznání víry; konfese (texty); evangelické učení

předmětové kategorie: Křesťanská teologie. Dogmatická teologie

žánry: srovnávací studie; kritická vydání; prameny; rejstříky

Říčan, Rudolf; Beblavý, Ján. Čtyři vyznání: vyznání augsburské, bratrské, helvetské a české : se čtyřmi vyznáními staré církve a se Čtyřmi články pražskými. V Praze: Komenského evangelická fakulta bohoslovecká, 1951. 412 s.