Chrámy a kostely Čech, Moravy a Slezska

Nováková, Marcela

obsah: Díky výpravné publikaci si prohlédnete téměř tisíc církevních staveb a dozvíte se mnoho zajímavostí o době jejich vzniku, stavitelích a nejvýznamnějších uměleckých skvostech, které jsou součástí jejich interiéru.V knize najdete jak ty nejstarší památky - románské a gotické kostely a lidové dřevěné stavby, tak i působivé stavby 20. století. Knihu doprovází přes 900 nádherných fotografií raně středověkých fresek, které činí z této publikace opravdu unikátního průvodce po fascinujících kulturních památkách. Nakladatelská anotace. Kráceno.

další info: autorka textu Marcela Nováková ; autoři fotografií Jan Rendek, Zdeněk Matúšek, Štěpán Jindra, Jiří Hanuš, Věra Váchová ad.

vydání: Vydání první. Praha: Reader's Digest Výběr, s.r.o., 2011. 431 stran.

oddíl: prezenčně

předmětová hesla: církevní architektura; kostely; chrámy; synagogy; církevní památky

předmětové kategorie: Architektura

žánry: přehledy; fotografické publikace

Nováková, Marcela. Chrámy a kostely Čech, Moravy a Slezska. Vydání první. Praha: Reader's Digest Výběr, s.r.o., 2011. 431 stran. ISBN 978-80-7406-181-3.