František

papež z Nového světa

Cool, Michel

obsah: Stručný nástin působení Jorge Maria Bergoglia, nyní papeže Františka, před jeho zvolením do této funkce. Francouzský novinář Michel Cool zde mimo jiné zachycuje i atmosféru mezi věřícími při očekávání výsledku konkláve i atmosféru ohromení a radosti po zvolení papeže Františka.

další info: Michel Cool ; ve spolupráci s Marcem Leboucherem ; [z francouzského originálu ... přeložila Marie Přibylová]

vydání: Vyd. 1. Praha: Volvox Globator, 2013. 151 s.

předmětová hesla: jezuité; kardinálové; papežové; pastorace; katolicismus; učení katolické církve; křesťanství a společnost; křesťanství a politika

předmětové kategorie: Křesťanství. Křesťanská církev všeobecně. Eklesiologie; Biografie

žánry: biografie

Cool, Michel. František: papež z Nového světa. Vyd. 1. Praha: Volvox Globator, 2013. 151 s. ISBN 978-80-7207-883-7.