Karel IV. a jeho Praha

Ježková, Alena

obsah: Publikace vznikla jako příspěvek spisovatelky A. Ježkové k sedmistému výročí narození Karla IV. v r. 2016. Autorka vybrala pražské památky, které jsou nějak spojeny s působením tohoto panovníka. Jedná se o jím založené stavby, např. novoměstské kostely, Karolinum, Karlův most. Samostatnou kapitolou je Nové Město a jeho život v Karlově době. Dále jde o místa, s nimiž byl císař spojen nějakou událostí nebo kde pobýval (Andělská zahrada, kaple Božího těla). Nejvíce prostoru je věnováno Karlově stavebnímu působení na Pražském hradě a v kostele sv. Víta. Autorka zvolila srozumitelnou formu vyprávění, nikoliv výklad plný faktů. Z textu je patrná její dobrá znalost císařova života a jeho vztahu k Praze.

další info: Alena Ježková ; fotografie Jiří Chalupa

vydání: Praha: Alena Ježková - Tichá srdce, 2016. 178 stran.

oddíl: beletrie

předmětová hesla: panovníci; panovníci; historický místopis; architektonické památky

předmětové kategorie: Architektura

žánry: průvodce; fotografické publikace

Ježková, Alena. Karel IV. a jeho Praha. Praha: Alena Ježková - Tichá srdce, 2016. 178 stran. ISBN 978-80-905851-4-0.