Hymny o ráji

Efrém

obsah: Dvanáct hymnických písní barvitě líčí krásy rajské zahrady, stromů a květů, příbytků určených pro spravedlivé. Básník-katecheta se nepokládá za hodného obyvatele ráje, ale v pokoře touží alespoň po místě na jeho okraji. Hymny byly určeny k recitaci se sborovým zpěvem refrénu. V této knize se čtenáři nabízí první český překlad sbírky, pořízený ze syrštiny, doplněný poznámkami a úvodní kapitolou o teologii ráje u svatého Efréma Syrského. Nakladatelská anotace. Kráceno.

další info: Efrém Syrský ; ze syrštiny přeložila a výkladovými poznámkami opatřila Mlada Mikulicová ; přebásnil Vladimír Mikulica

vydání: Červený Kostelec: Pavel Mervart, 2018. 186 stran.

oddíl: poezie

předmětová hesla: nebe; křesťanská poezie; hymny; křesťanská teologie; patristické texty

předmětové kategorie: Křesťanská teologie. Dogmatická teologie

žánry: duchovní hymny; kritická vydání; studie

Efrém. Hymny o ráji. Červený Kostelec: Pavel Mervart, 2018. 186 stran. ISBN 978-80-7465-353-7.